Party: Rakija Klezmer Orkestar: PuntoJazz palėpė

> >

Party: Rakija Klezmer Orkestar: PuntoJazz palėpė

Mes esame Rakija Klezmer Orkestar.

Rakija Klezmer Orkestar - tai unikali, bene vienintelė grupė Lietuvoje atliekanti klezmer (tradicinė žydų) muziką. Susibūrėme prieš trejus metus Kaune.

Klezmer muzika Lietuvoje gyvavo nuo žydų atsikraustymo į LDK teritorijas iki Antrojo pasaulinio karo. Karo metu ji buvo nutraukta nežmoniškais būdais (holokaustas).

Grupėje groja penki muzikantai: Darius Bagdonavičius (akordeonas, vokalas), Mikas Kurtinaitis (perkusija, vokalas), Skirmantas Rumševičius (trimitas), Povilas Jurkša (eufonija), Mantas Ostreika (saksofonas).

Gyvenime studijuojame akademinės muzikos universitetuose. Stažuojamės įvairiuose meistriškumo kursuose.

Grupės gyvavimo pradžioje grojome balkanišką čigonišką muziką. Klezmer muzikos taip pat nebuvome pamiršę. Tada grupės sudėtis buvo didelė. Šiuo metu esame gilinamės į klezmer muzikos atlikimo ypatybes. Deja iki mūsų dienų litvakiško klezmerio garso ar vaizdo įrašų ar net natų beveik neišliko arba neišliko visai. Bendradarbiaujame su įvairiomis Lietuvos žydų bendruomenėmis, važinėjame pas garbingo amžiaus bendruomenės narius, užrašinėjame jų atsiminimus. Ir tai tik vienas iš daugelio būdų sudėlioti litvakiško klezmerio dėlionę.
Pasirodymų metu vyksta karštas vakarėlis, nei vienas nelieka sėdėti nuošalyje, tarp atlikėjų ir klausytojų, pasirodymų metu užsimezga neįtikėtinas ryšys: dingsta statusai, luomai, laipsniai- visi būna vienodai pakvaišę ir judrūs.

Grupės atlikėjai nebijo „išeiti“ iš formato, nepasibijo pankiško įvaizdžio, mėgsta šokti ant stalų, barų, groja „tarp žmonių“. Grupė nebijo laužyti nusistovėjusių muzikos standartų: į savo atliekamą muziką jungiame repo, disko, balkaniškos muzikos stilius.
Tikimės jog mūsų veikla Jus sudomino. Iki susitikimo.

Pagarbiai,
Rakija Klezmer Orkestar
---
Duris atidarome 20.00 val.
Koncerto pradžia: 21.00 val.
Bilieto kaina: 5 eur, su LSP - 4 eur.
Staliukų rezervacija: 837200486